Bogumił Pijanowski
Teksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneO stronieTeksty własne,wiersze i prozaTeksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneFotografieBlog hyde parkHyżewicz Joanna

 

 

   Joanna Hyżewicz to rodowita Łodzianka. Farmaceutka. Ze strony ojca skoligacona jest z rodem HYŻEWICZ herbu „JEŻ”. Pisze:

   „Zawód farmaceuty umożliwia mi stały kontakt z ludźmi: ich kłopotami, radościami, smutkami i potrzebami. Jeden z takich kontaktów doprowadził mnie do „AKANT-u”. Grupy ludzi piszących z potrzeby serca. Idąc przez życie zapisywałam fakty, wrażenia, przeżycia swoje i zasłyszane. Przede wszystkim jednak zapisywałam ludzi zdobiących nasz świat. Ludzi serdecznych, światłych, czasem zagubionych.

    W 2006 roku wysłałam na ogólnokrajowy konkurs, ogłoszony przez „Dziennik Łódzki”, jeden z moich zapisków i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, a przyznam i radości, został on nagrodzony i zamieszczony w świątecznym wydaniu Dziennika z dnia 23-26 grudnia 2006 r.

    W dalszym ciągu piszę i przyjaźnię się z nadzwyczajnymi ludźmi spotkanymi w „Akancie”. Przepraszam za nieco oryginalny życiorys, ale tak właśnie czuję i tak pragnę się przedstawić ewentualnym czytelnikom.” 

 

użytkownik
hasło
 
Zaloguj              
KontaktZbiory prywatne