Bogumił Pijanowski
Teksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneO stronieTeksty własne,wiersze i prozaTeksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneFotografieBlog hyde parkWojciekian Anna

 

 

Anna Wojciekian

 

Była nauczycielką języka polskiego i wychowawczynią klasy w szkole średniej do, której uczęszczał autor tej strony. Jest wspaniałym nauczycielem (oczywiście, obecnie na emeryturze). Uczniowie obdarzali ją wielkim szacunkiem i miłością. Wyróżniała się w gronie pedagogicznym szkoły urodą i tym, że miała dużo serca do niesfornych podopiecznych. Potrafiła rozbudzać w uczniach zamiłowanie do sztuki i literatury. Należy do „Akantu” od początku powstania tej grupy. Mimo ciężkiej choroby i podeszłego wieku jest niezwykle aktywna. Ma na swoim kącie wiele osiągnięć. Redagujący stronę poprosił swoją profesor o więcej danych na temat jej dokonań. Gdy tylko będzie odpowiedni materiał, natychmiast zostanie umieszczony na tej stronie.

Anna Mirosława Dzieniakowska – Wojciekian pochodzi z rodziny o ambicjach artystycznych (brat matki – kompozytor, siostra – śpiewaczka i aktorka, dziadek – organista oraz dyrygent chórów). Już w czasach przedakademickich próbowała poezji. Po ukończeniu studiów z filologii polskiej w Łodzi, oprócz pracy pedagogicznej, pisze i bierze udział w różnych konkursach literackich zdobywając nagrody miedzy innymi za prace: Folklor łódzki, Wspomnienia łodzian, recenzje teatralne, wiersze liryczne i satyryczne. Ma w dorobku wiele publikacji prasowych, arkusz poetycki Klubu Literackiego, nauczycieli „Godne przeżywanie”, zeszyt poetycki „Wszystek świat widzę”, jest w almanachach i innych wydawnictwach KLINU. Wydała takie pozycje jak: Epigramaty, Czas trwa, Dlaczego?, Wędrówka przez życie.

Nadal jest aktywna twórczo i społecznie udzielając się w bibliotece rejonowej w pobliży miejsca zamieszkania, w klubie nauczycielskim oraz w Grupie Literackiej „Akant”.


 

 

użytkownik
hasło
 
Zaloguj              
KontaktZbiory prywatne