Bogumił Pijanowski
Teksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneO stronieTeksty własne,wiersze i prozaTeksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneFotografieBlog hyde parkGalant Tadeusz

 

TADEUSZ GALANT

 

Tadeusz Galant urodził się w 1931 r. w opo-czyńskim. Wiersze pisał od dawna. Drukował je w „Zielonym Sztandarze”, „Żołnierzu Polskim”, w „Głosie Robotniczym” i w „Odgłosach”. Jego utwory znalazły się w Antologii Poezji (Skarbnica Współczesnych Poetów w 2000 r.), w Almanachu - Ogrody przeobrażeń, 2001 r., w Antologii miasta – Łódź nad Piotrkowską,2003 r. oraz były regularnie drukowane w naszym kwartalniku „Akant”.

Należał do „Akantu” prawie od samego początku powstania grupy. Jego wzruszające wiersze patriotyczne, pełne miłości utwory opisujące piękno rodzimej przyrody i bogactwo naszej historii były pisane sercem.

Będzie nam go bardzo brakowało.

Przeżył 78 lat.

 

Zmarł 17 lutego br. O śmierci dowiedzieliśmy się już po pogrzebie, który odbył się 24 lutego 2009 r. Został pochowany na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej. Nie mogliśmy więc wziąć udziału w pogrzebie. W kwietniu planowaliśmy jego wieczór autorski.

 

użytkownik
hasło
 
Zaloguj              
KontaktZbiory prywatne