Bogumił Pijanowski
Teksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneO stronieTeksty własne,wiersze i prozaTeksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneFotografieBlog hyde parkPawłowska Zofia

Zofia Pawłowska

      Obecnie przekroczyła siedemdziesiąt lat życia i od dawna jest na emeryturze. Twierdzi, że starość i emerytura to nie koniec ludzkich możliwości. Dopiero teraz może realizować swoje niespełnione marzenia.

      Wiersze piszę już od dziecka. Jeszcze nie umiała pisać, a już „kleciła” – jak mówi - wierszyki i popisywała się ich recytacją. Dorastając marzyła o Szkole Teatralnej. Życie napisało jednak swój scenariusz i z małej Zosi stała się Zosią, jedną z kobiet włókniarskiej Łodzi. Mimo to, pasja tworzenia była z nią zawsze i jest do dzisiaj. Myśli, że do prawdziwej poezji jest jej daleko, jednak piszę, bo taką ma potrzebę serca i odczuwa to jak nakaz. To jej hobby. Z lekkością wychodzą jej teksty satyryczne, które wykorzystuje w Kabarecie przez siebie prowadzonym. („Kabaret Splot” działający w Bałuckim Ośrodku Kultury „LUTNIA”). Jest Laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich jak również w prezentacji utworów satyrycznych.

      Od roku 2009 jest członkiem Grupy Literackiej AKANT, z czego jest bardzo, bardzo zadowolona. Tu spotkała się z grupą ludzi kulturalnych, inteligentnych piszących przepiękne wiersze. Tu odbywają się warsztaty prowadzone przez profesjonalistów. Tu  - wyznaje - ma okazję prezentować swoje wiersze, oczekiwać oceny literackiej, co do wartości tego, co piszę. Tu warunki pozwalają, by osiągnąć upragniony cel, realizować swoje marzenia.

 

 

użytkownik
hasło
 
Zaloguj              
KontaktZbiory prywatne