Bogumił Pijanowski
Teksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneO stronieTeksty własne,wiersze i prozaTeksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneFotografieBlog hyde parkMiśkiewicz Jolanta

 

 

Jolanta Miśkiewicz

Urodziła się w Łodzi. Tutaj skończyła Licem Ekonomiczne, jest technikiem ekonomistą. Pracuje jako opiekunka osób starszych i chorych. Po wieloletnim pisaniu „do szuflady” wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez łódzką pisarkę Grażynę Bąkiewicz, co zaowocowało wydaniem pracy zbiorowej „Babcia nadaje”. W maju 2009 r. uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Babcie chwytają za pióra” (Kobieta 50+), w którym udział brały również osoby spoza granic Polski. Otrzymała też w czerwcu 2009 r. dyplom w ogólnopolskim konkursie literackim „Bajka terapeutyczna”. W konkursie na fraszkę zorganizowanym przy okazji Dnia Sąsiada przez Radę Osiedla Łódź-Śródmieście-Wschód zajęła II miejsce. Otrzymała nagrodę w konkursie poetyckim „Twarz kobiety” i wydawnictwa W.A.B. „Wielkie ucieczki z Fitness Clubów” oraz nagrody rzeczowe w innych konkursach wydawnictwa Kobieta Puszysta. Obecnie jest jednym z redaktorów portalu kobiety.lodz.pl, kobietapuszysta.pl, kobiety50plus.pl (ma swoją zakładkę na Werandzie Literackiej).

         Brała udział w przygotowaniu oprawy artystycznej do Festiwalu Otwartego Kobiet Aktywnych FOKA (bajki dla dorosłych – poezja i proza, wygrała też konkurs na dżingiel festiwalu) oraz w przygotowaniu wieczorku poetyckiego w Carte Blanche w ramach lipcowego Festiwalu Tańca Flamenco. Utwory czytane były w czasie kilku godzinnych słuchowisk w Radiu Łódź, w TVP Info, TVN  24, a bajki znane są w łódzkich przedszkolach. Współpracuje z MBP Łódź-Bałuty Filia nr 11 – przesyła swoje bajki i wierszyki i czyta je dzieciom na spotkaniach autorskich. Bajki, opowiadania, wiersze znane są również dzięki artykułom w Gazecie Wyborczej, Expressie i stronom internetowym Babcia Nadaje oraz Latająca Babcia. Brała udział w Piernikaliach 2010.

          Do Grupy Literackiej „Akant” należy od kwietnia 2010 r. Od 7 lutego 2012 r. wiceprezes "Akantu". Jest członkiem Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich "Abakus" w Łodzi.

Autorka ma stronę:  http://jomi.strefa.pl

 

użytkownik
hasło
 
Zaloguj              
KontaktZbiory prywatne