Bogumił Pijanowski
Teksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneO stronieTeksty własne,wiersze i prozaTeksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneFotografieBlog hyde parkKowalska Urszula

 

Urszula Kowalska

 

Ma głowę pełną pomysłów i chętnie się nimi dzieli. W pracy organizowała wernisaże, stworzyła pierwszą stałą galerię bankową, zorganizowała pierwsze targi bankowości. Dbała o wszystko , co służyło nowej jakości w relacjach z klientami. Tych nowatorskich pomysłów było wiele.

Jest współzałożycielką Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Była wieloletnim członkiem Rady Krajowej Izby Mody. Od 7 lat pisze opowiadania i bajki, interesuje ją zarówno wiersz jak i proza. Wcześniej zajmowała się jedynie pisaniem felietonów do  wydawnictw bankowych i lokalnej prasy. Kiedy zetknęła się ze stowarzyszeniem kobiety lodz.pl zrealizowała swoje  marzenie, o którym wcześniej mogła tylko opowiadać na spotkaniach poetyckich a także w udzielonym dla Expressu Ilustrowanego wywiadzie. Jej projekt, to przystępnie napisana historia Łodzi, która ma zachęcić dzieci do jej poznania. To  Łódzkie czary-mary, książka niezwykła napisana przy udziale sześciu współautorek.

Teraz skończyła już kilka innych projektów a każdy ma wnieść coś w edukację dzieci i w promocję miasta.

W listopadzie 2011 r. zadeklarowała chęć uczestnictwa w działalności Grupy Literackiej „Akant”. Jest członkiem Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich "Abakus" w Łodzi.

Posiada stronę: www.urszulakowalska.pl

 

użytkownik
hasło
 
Zaloguj              
KontaktZbiory prywatne