Bogumił Pijanowski
Blog / hyde parkO stronieTeksty własne,wiersze i prozaTeksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneFotografieBlog hyde park


LIPIEC 2010. Upalny lipiec

   Gorący ten lipiec. Upały sięgają szczytów. Siedzimy z małżonką na zapadłej wsi i nie mamy kontaktu z Internetem. Teraz wpadłem tylko na chwilę do domu i widzę, że trochę osób odwiedziło moją stronę. Dziękuję. Nic ciekawego dla Was mili w te upały nie mam do przekazania. W kraju jest raczej nienadzwyczajnie. Jesteśmy w okresie popowodziowym. Rodacy zaś podzielili się politycznie prawie pół na pół. Pokazały to wybory prezydenckie (dla mnie Polacy są -  łagodnie mówiąc - otumanieni), musimy więc przeżyć i te klęski żywiołowe, i te wybory i te upały.

   Trochę były z nami na wsi dzieci, a po ich wyjeździe zabrałem się za obijanie papą 150 m. kw. dachu budynku gospodarczego. W ten żar to istna mordęga. Pot płynął ze mnie ciurkiem. O poezji nie ma mowy.

   W międzyczasie zadzwonił do mnie Włodek Galicki z propozycją. Cenię go bardzo, bo wspaniale czyta wiersze i reżyseruje spotkania poetyckie. Czytał też i moje wiersze w Radiu Łódź oraz na moich wieczorach autorskich. Włodek regularnie organizuje imprezy literacko-muzyczne w kościele u Ojców Dominikanów w Łodzi. W moim „Akancie” wielokrotnie występował ze swoimi spektaklami z udziałem znanych aktorów łódzkich. Teraz zaproponował nam wyjazd w końcu sierpnia do Toskanii. Zamówił tam apartament na dwie rodziny, ale para małżeńska, która miała z nim i z jego małżonką jechać zrezygnowała.

    Myśl o Toskanii w te upały trochę przeraża. Czego się jednak nie robi dla przygody i przyjaciół. Postanowiliśmy z Zosią, że będziemy partycypować w tej eskapadzie. Zapewne napiszę parę słów po powrocie. My jedziemy autem. Oni lecą samolotem. W drodze powrotnej – już tylko we dwoje - zahaczymy o Chorwację.

                                                                                                   Bogumił Pijanowski                                 

                                                                                                          27.07.2010

Dodaj komentarz Pokaż komentarze     komentarzy: 2


użytkownik
hasło
 
Zaloguj              
KontaktZbiory prywatne