Bogumił Pijanowski
Blog / hyde parkO stronieTeksty własne,wiersze i prozaTeksty grupy literackiej AKANT i inne nadesłaneFotografieBlog hyde park


Krótko z września

Gdy nie wpiszę w tym miejscu czegoś w danym miesiącu, to program wstawia puste miejsce.

Tak to wymyślono. Stąd, czy mam coś ważnego do zapisania, czy nie muszę wklepać w komputer parę zdań. Wolę refleksje lub komentarze, ale skoro trzeba, to zdam krótką relację z tego co się we wrześniu działo w moim życiu gwoli kronikarskim zapisom.

Do połowy miesiąca byliśmy z żoną na Chorwacji. Wygrzaliśmy „gnaty” kąpiąc się codziennie w cieplutkim Adriatyku. Zaliczyliśmy też parę miejsc (niektóre ponownie). Jak znajdę czas, to trochę zdjęć wkleję na tej stronie w części fotograficznej.

Zaraz po przyjeździe prowadziłem kolejne spotkanie „Akantu”. Krótką relację można znaleźć w części po święconej „Akantowi” , również na tej stronie.

22.09.2013 (w niedzielę) uczestniczyłem, jako delegat w Zjeździe Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie.

24.09.2013 byłem na wieczorze literackim zorganizowanym przez Dariusza Staniszewskiego. Mam z tej imprezy ciekawe skojarzenia. Może je kiedyś opiszę? Był tam też mały konkurs na wiersz optymistyczny. Zająłem drugie miejsce.

25.09.2013 byłem w Radiu Łódź i udzielałem wywiadu na temat redagowanego przeze mnie Kwartalnika „Akant” Nr 18(58), który w całości jest poświęcony Julianowi Tuwimowi w związku z tegorocznym ROKIEM TUWIMOWSKIM. Wywiad prowadzony przez red. Joannę Sikorzankę został wyemitowany rano w ostatnią sobotę września.

27.09.2013 Byłem w Łęczycy. Trochę więcej na ten temat:

Było to spotkanie z poezją Jadwigi Wewiórskiej zatytułowane ŻYCIE W WIERSZU w Łęczycy zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej oraz Dom Kultury w Łęczycy, na którego terenie miało ono miejsce, zgromadziło dużą liczbę osób. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. Obok gości oficjalnych i członków TMZŁ oraz przedstawicieli lokalnych władz, była delegacja Grupy Literackiej „Akant” z Łodzi i duża liczba młodzieży licealnej. Wiersze poetki czytała REWELACYJNIE Ewa Karaśkiewicz. Wzruszające, pełne miłości do życia i ojczyzny wiersze Pani Jadwigi zapadały w serce. To była również dla młodzieży prawdziwa lekcja patriotyzmu. Wspaniałą oprawą były występy instrumentalne i wokalne młodych licealistów z Łęczyckiego Domu Kultury. Po imprezie goście mieli okazję przy kawie i słodkościach podzielić się swoimi wrażeniami, których nie brakowało. Delegacja „akantowców” miała też okazję odwiedzić pełen uroku dom poetki, gdzie została poczęstowana przez gospodynię wspaniałym obiadem. Smakowało wszystko - szczególnie potrawa z dzika w sosie - wybornie przez Panią Jadwigę przyrządzona. Trochę zdjęć umieściłem na osi czasu na Facebook’u.

Bogumił Pijanowski

 

Dodaj komentarz Pokaż komentarze     komentarzy: 0


użytkownik
hasło
 
Zaloguj              
KontaktZbiory prywatne